do kasy suma: 0,00 zł
Filtracja produktów

Wybierz opcje poszukiwania

Producent
długość (m)
szerokość [mm]
Nowość
Promocja

Folia zamykająca PARAFILM® M służy do zabezpieczania probówek i naczyń reakcyjnych. 

Charakteryzuję się dużą rozciągliwością (do 200%) i wytrzymałością. Odporna na na roztwory solne, kwasy nieorganiczne i ługi do 48 godzin.

Folia zamykająca PARAFILM® M

Parafilm® M 100 mm x 38 m (4" x 125') Parafilm® M 100 mm x 38 m (4" x 125')
Producent: Biosens
209,00 zł

Cena regularna: 257,07 zł

bez 23% VAT i kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Parafilm® M 100 mm x 75 m (4" x 250') Parafilm® M 100 mm x 75 m (4" x 250')
Producent: Biosens
270,00 zł

Cena regularna: 332,10 zł

bez 23% VAT i kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej

Parafilm® M - uniwersalna folia zamykająca

Parafilm® M to bezbarwna, półprzezroczysta folia zamykająca do uszczelniania powierzchni, która chroni próbkę przed zanieczyszczeniem i parowaniem. Zapobiega także rozlaniu w sytuacji, gdy zamknięte nią naczynie ulegnie przewróceniu. 

Parafilm® M – właściwości 

Folia zamykająca Parafilm® M składa się głównie z poliolefin oraz wosków parafinowych i nie zawiera środków zmiękczających. Charakteryzuje się elastycznością i wytrzymałością, pozwala bowiem rozciągnąć się do 200%, wykazując przy tym dużą odporność na zerwanie. Folia zamykająca Parafilm® M doskonale dopasowuje się nawet do nieregularnych kształtów i powierzchni. Nie wykazuje właściwości toksycznych. Jej temperatura użytkowa wynosi od –45 ⁰C do +50 ⁰C. 

Parafilm® M jest odporny na wiele substancji polarnych, takich jak roztwory soli, nieorganiczne kwasy i zasady, a także niektóre rozpuszczalniki organiczne, nawet do 48 godzin. Po upływie tego czasu folia może utracić swoją elastyczność i stać się krucha. W odpowiednich warunkach przechowywania Parafilm® M zachowuje swoje właściwości przez okres trzech lat. W E-Biosens dostępne są rolki folii o różnej długości. 

Szerokie zastosowanie folii zamykającej Parafilm® M 

Parafilm® M to niezwykle funkcjonalna, uniwersalna folia zamykająca, wykorzystywana głównie do zabezpieczania probówek i innego szkła laboratoryjnego. Istnieje możliwość jej użycia do środków spożywczych, w takim wypadku wymagane jest jednak stosowanie się do przepisów dotyczących żywności, jakie obowiązują w danym kraju.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl