
Wybierz opcje poszukiwania
Kategorie
Producent
Nowość
Spektrofotometria jest powszechnie używaną metodą oznaczania obecności i stężenia substancji w próbce. Spektrofotometryczne oznaczenie stężenia substancji w roztworze na podstawie absorbancji roztworu opiera się na prawie Lamberta-Beera.
Zasada działania jest następująca: wiązka światła przechodzi przez pryzmat lub siatkę dyfrakcyjną. Odpowiednia długość fali bądź zakres fal wybierany jest przez przepuszczanie rozproszonego światła przez szczelinę. Następnie światło przechodzi przez próbkę w kuwecie i pada na detektor. Dzięki temu można, zarejestrować spektrometryczny odcisk palca badanej próbki, zależny od substancji zawartej w próbce.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!




Czym jest spektrofotometria?
Spektrofotometria to metoda pozwalająca na oznaczenie obecności i stężenia substancji, która polega na pomiarze ilościowym odbitego światła w badanej próbce lub jego transmisji przez nią. Do badania wykorzystywane są przejścia energetyczne, wywoływane poprzez absorpcję promieniowania elektromagnetycznego.
Spektrofotometria w laboratoriach służy przede wszystkim do identyfikacji substancji oraz analizy jakościowej i ilościowej. Spektrofotometr wyznacza obecność oraz stężenie substancji w próbce.
Spektrofotometry - zastosowanie
Spektrofotometria, ze względu na szerokie zastosowanie wykorzystywana jest w wielu branżach. Przede wszystkim stosowana jest w pracach laboratoryjnych wykonywanych przez chemików i biologów. Spektrofotometry pozwalają na badania produktów spożywczych, rolnych, a także wody w celu kontroli jakości produktów, ale również sprawdzenia obecności zawartych w nich minerałów.
Spektrofotometry są także wykorzystywane w przemyśle budowlanym do określania odcieni farb, w kosmetyce do lakierów do paznokci, czy w motoryzacji do produkcji lakierów samochodowych.
Spektrofotometry w E-Biosens - rodzaje
Spektrometry różnią się w zależności od szerokości spektralnej wiązki, dobieranej pod kątem mierzonych substancji i niezbędnego oświetlenia. Szerokość wiązki V5100, V5000 wystarczy do badania substancji chemicznych i wykrywania sprzężonych wiązań przy świetle widzialnym. Z kolei jeśli analizie będą poddane jony metali, DNA, RNA, białka lub złożone związki organiczne badane w świetle widzialnym, lub nadfioletowym, wówczas niezbędna jest większa dokładność, zatem konieczny będzie spektrofotometr działający z lampami UV 5100 i UV 1600.
Jak wybrać spektrofotometr?
Istotną cechą produktów jest ich rozmiar. W zależności, w jakim miejscu i do jakich celów urządzenie będzie potrzebne, można zaopatrzyć się mały, mobilny spektrofotometr lub większy do stacjonarnego użytkowania. Trzeba też zwrócić uwagę, czy niezbędne będzie badanie światła rozproszonego, czy padającego pod jednym kątem, czy będzie to światło widzialne, czy nadfioletowe.
Spektrofotometr od E-Biosens - dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?
Podczas zakupu wyposażenia laboratoryjnego warto postawić na sprawdzoną firmę z doświadczeniem, aby zakupiony sprzęt był wysokiej jakości, ponieważ będzie on narażony na działanie kwasów, roztworów i innych substancji chemicznych. W E-Biosens oferujemy spektrofotometry i inny sprzęt laboratoryjny taki jak kolumny chromatograficzne czy filtry strzykawkowe najwyższej jakości, ale też praktyczny i funkcjonalny.