do kasy suma: 0,00 zł
Zlewki Szklane: Niezbędne Akcesoria w Laboratorium
Zlewki Szklane: Niezbędne Akcesoria w Laboratorium

W laboratorium, gdzie precyzja i skrupulatność są kluczowe, zlewki odgrywają niezastąpioną rolę jako nieodłączne narzędzia dla badaczy. Te pozornie proste pojemniki, zazwyczaj wykonane z wysokiej jakości szkła, są wszechstronnie stosowane w różnorodnych eksperymentach, analizach i procesach laboratoryjnych. Ich uniwersalny design i różnorodność form sprawiają, że są niezbędne w codziennej pracy naukowców.

czytaj całość »
Stosowanie przedkolumny w chromatografii cieczowej HPLC
Stosowanie przedkolumny w chromatografii cieczowej HPLC

Używanie przedkolumny w analizach chromatograficznych jest dość powszechne obok głównej kolumny chromatograficznej, która odpowiada za właściwe oddzielenie składników mieszaniny. Przedkolumna jest umieszczana między dozownikiem a główną kolumną analityczną i ma głównie za zadanie zapobiec dostawaniu się zanieczyszczeń mechanicznych do materiału pakującego. Dodatkowo chroni przed osadzaniem substancji, które są trudno rozpuszczalne w fazie ruchomej oraz trudno eluujących w określonych warunkach. 

 

czytaj całość »
Zastosowania Spektroskopii UV-VIS
Zastosowania Spektroskopii UV-VIS

Spektroskopia UV-VIS, będąca jedną z powszechnie stosowanych technik w chemii analitycznej, ma liczne zastosowania. Dzięki niej możliwe jest ilościowe oznaczanie różnych związków chemicznych, silnie sprzężonych związków organicznych oraz makromolekuł biologicznych. Metoda ta jest szczególnie przydatna w analizie struktury związków organicznych i znajduje szerokie zastosowanie w badaniach roztworów, ciał stałych i gazów. 

czytaj całość »
Kolby laboratoryjne: Rodzaje i Zastosowanie

Kolby laboratoryjne są nieodłącznym elementem wyposażenia każdego laboratorium chemicznego czy biologicznego. Ich wszechstronność oraz różnorodność sprawiają, że są niezastąpione w wielu eksperymentach i badaniach naukowych. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej rodzajom kolb laboratoryjnych oraz ich praktycznym zastosowaniom.

czytaj całość »
Jak wybrać odpowiednie filtry strzykawkowe?

Na rynku dostępne są różnorodne niesterylne i sterylne filtry strzykawkowe o różnorodnych membranach i wielkościach. Wybór odpowiedniego filtra strzykawkowe gwarantuje nam właściwą filtrację. Filtry te znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach takich jak: analiza HPLC, procesy uzdatniania wody, ochrona środowiska, biotechnologia, produkcja napojów, branża spożywcza, branża farmaceutyczna.

czytaj całość »
Wszystko, co musisz wiedzieć o vialkach chromatograficznych EPA

Fiolki chromatoraficzne EPA, znane także jako vialki chromatograficzne EPA, stanowią specjalistyczne fiolki powszechnie wykorzystywane w analizach środowiskowych. Ich konstrukcja jest starannie dostosowana do rygorystycznych wymagań Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) dotyczących pobierania i przechowywania próbek środowisko

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl